Distriktslag

Som medlem av Bibliotekarforbundet er du automatisk medlem av et distriktslag.

Yrkesaktive medlemmer hører til i det distriktslaget som dekker arbeidsplassen. Ikke-yrkesaktive hører til i det distriktslaget som dekker stedet der de bor.

Distriktslagene avholder årsmøte hver vinter innen 15. mars. Her velges distriktslagets styre. I tillegg kan distriktslaget arrangere medlemsmøter om ulike tema. Mange distriktslag har også avspark-arrangementer, der man går gjennom og drøfter resultatene av de sentrale lønnsforhandlingene og ser på hvordan lokale forhandlinger kan gjennomføres best mulig.

Distriktslagslederne 2023

Distriktslagslederne 2023

Finnmark

Thomas J. Svaland
Nordkapp bibliotek
Telefon: 45 45 43 90
finnmark@bibforb.no

Troms

Ingrid Berntsen
Universitetsbiblioteket i Tromsø
Telefon: 92 08 46 05
troms@bibforb.no

Nordland

Elin Johanne Fostvedt
Stormen bibliotek
Telefon: 913 75 106
nordland@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Trøndelag

Malin Kvam
Trøndelag fylkesbibliotek
Telefon: 92 24 66 56
trondelag@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Møre og Romsdal

Anne Husøy
Hustadvika bibliotek
Telefon: 45 47 13 15
moreogromsdal@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Vestland

Trude Hege Bergesen
Kvinnherad bibliotek
Telefon: 48 30 45 92
vestland@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Rogaland

Eline Yri-Stokke
Eigersund folkebibliotek
Telefon: 91567129
rogaland@bibforb.no

Agder

Madeleine Østerud
Lyngdal bibliotek
Telefon: 90 63 11 56
agder@bibforb.no

Vestfold og Telemark

Susanne B. Bolstad
Larvik bibliotek
Telefon: 95 12 28 66
vestfoldtelemark@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Østfold

Line Olseng
Fredrikstad bibliotek
Telefon: 977 42 082
ostfold@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Buskerud

Stig Elvis Furset
Viken fylkesbibliotek – Drammen
Telefon: 93 46 26 92
buskerud@bibforb.no

Innlandet

Eirik Olsen
Gjøvik bibliotek og litteraturhus
Telefon: 97 06 42 36
innlandet@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Oslo

Jane Kathrine Larsen
Oslo VO Sinsen
Telefon: 92 83 51 99
oslo@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024

Akershus

Helena Huse
Skedsmo videregående skole
Telefon: 99 52 39 93
akershus@bibforb.no

Protokoll fra årsmøte 2024